Soudní znalec v oboru geodézie

CO Vám udělá soudní znalec v oboru geodézie? A PROČ potřebujete soudního znalce v oboru geodézie (katastru nemovitostí)?

Pravidelně dostávám otázku nejen od vlastníků pozemků, ale i od advokátů (a dokonce i notářů): „Na co potřebuji experta s názvem:  soudní znalec v oboru geodézie?“

K tomu ještě často neodlišují znalce od odhadce ceny nemovitostí. Znalců v oboru geodézie je ke dnešnímu datu jenom 50 v celé republice a odhadců cen nemovitostí více jak 6 000 a k tomu jsou to nejen stavaři, ale i ekonomové, právníci a další absolventi různých kurzů o oceňování nemovitostí.

CO Vám udělá soudní znalec v oboru geodézie:

 

PROČ soudní znalec v oboru geodézie má pro Vás význam – protože:

Tento stručný popis hlavních činností, odborností a výstupů soudního znalce Vás určitě inspiruje k zamyšlení a k dalším dotazům, na které Vám rád zodpovím…

Když mi potenciální zákazník sdělí, že nepotřebuje soudního znalce, nebo spor o průběh vlastnické hranice mu řeší advokát a ten mu dělá právní výklad, který mu dává za pravdu, tak já žel vím, že velmi nutně potřebuje experta s názvem: soudní znalec v oboru geodézie, jen to on zatím ještě neví.

Proto vždy apeluji na advokáty, aby pro své klienty si dali vypracovat znalecký posudek
na skutkové zjištění  stavu.